گوشت گوسفند

محصولات گوسفندی در کشتارگاه صنعتی دام خوشه طلایی سیستان شامل :

۱- راسته ممتاز گوسفندی بی استخوان 

۲- ران گوسفندی

۳- ران گوسفند سوپر ممتاز 

۴- سردست بدون گردن گوسفندی ممتاز

۵- قلوه گاه ممتاز گوسفندی

۶- قلوه گاه با استخوان گوسفندی

۷- گردن گوسفند

۸-شقه گوسفندی

۹- راسته شاندیزی گوسفند

۱۰-سردست گوسفندی با گردن

قسمت های مختلف گوشت گوسفند:

مزایای بهداشتی استفاده از گوشت گوسفند:

گر چه در نگاه اول نمی توان فرق چندانی بین گوشت گوسفند و بز قائل شد اما با کمی دقت می توان این تفاوت را حس کرد از جمله تفاوت های کاملا محسوس گوشت این دو حیوان، در ساختار آنها است در کل گوشت گوسفند لذیذ تر و نرمتر و لطیف تر از گوشت بز است

۳- جلوگیری از کم خونی

کم خونی رابطه مستقیم با کمبود گلبول های قرمز خون دارد. وجود آهن در گوشت گوسفند می تواند این نقیصه را جبران کند. گوشت گوسفند و هر گوشت قرمز دیگری می تواند کمبود گلبول های قرمز(هموگلوبین) خون را جبران کنند. میزان آهن موجود در گوشت گوسفند خیلی بالا تر است از سطح آهن، در تخم مرغ است.

۴- جلوگیری از نقص های زایمان

با توجه به این که آهن می تواند مشکلات ناشی از کم خونی را برطرف کند از نقایص مادرزادی نیز می تواند جلوگیری کند. آهن موجود در گوشت گوسفند از بروز کم خونی در نوزادان و زنان باردار جلوگیری می کند. بنابر این، رشد جنین به طور طبیعی و بدون مشکل ادامه می یابد. برای اینکه جنین بتواند از مزایای آهن موجود در گوشت گوسفند بهره مند شود لازم است مادران باردار در سه ماه نخست بارداری به طور منظم زیر نظر پزشک از این ماده غذایی مغزی استفاده کنند. البته بدن جنین به دیگر مواد مغذی برای ادامه حیات نیز نیازمند است. که توسط مادر به جنین منتقل می شود.

۵- کاهش درد هنگام قاعدگی

معمولا زنان در هنگام قاعدگی احساس درد بسیار زیادی می کنند. وجود درد در واقع منطقی می باشد. با توجه به میزان آهنی که در این دوره از بدن دفع می شود می تواند درد بیشتری را برایشان به همراه داشته باشد. زنان با مصرف گوشت گوسفند می توانند آهن هدر رفته بدن خود را به خوبی جبران کنند.

۶- حفظ سلامت پوست

از دیگر مزایای مصرف گوشت گوسفند داشتن پوست سالم است. تکه های گوشت گوسفند نه تنها دارای حاوی ویتامین B، کولین و سلنیوم است بلکه دارای ویتامین B۱۲ که به حفظ سلامت پوست کمک می کند نیز است. این مواد در رفع خستگی و استحکام پوست و خیلی چیز های مفید دیگر به بدن کمک می کنند.

۷- جلوگیری از اوتیسم، استرس و افسردگی

ترکیبات گوشت گوسفند حاوی امگا ۳ بالایی هستند. ویتامین B۱۲ و امگا ۳ برای جلوگیری از ابتلا کودکان به بیماری اوتیسم بسیار مفید است. یکی از مزایای ارزش تغذیه ای گوشت گوسفند توسعه در سیستم عصب مرکزی و مغز در کودکان است. این در حالی است که ویتامین B۱۲ برای آرامش ذهن و مقابله با استرس و افسردگی بسیار مفید است.

۸ – جلوگیری از سکته مغزی و بیماری کلیه

بسیار از مردم از مزایای استفاده از گوشت گوسفند برای جلوگیری از ابتلا به سکته مغزی و بیماری های کلیوی بی خبرند. این مزایا بخاطر وجود پتاسیم و ترکیبات سدیم کم و زیاد در گوشت گوسفند است. این درحالی است که تجمع زیاد سدیم در بدن معمولا باعث سکته مغزی و بیماری سنگ کلیه می شود.

۹- منبع انرژی قابل توجه چربی، پروتئین و کالری، در گوشت گوسفند نسبتا بالا است

این مواد بدن ما را در طول فعالیت های روزانه حفظ خواهد کرد. جالب توجه است که بدانید، پروتئین بالا، موجود در گوشت نیز برای کمک به کنترل وزن بهینه مفید است.

۱۰- حفظ سلامت استخوان

ما نمی توانیم مزایای استفاده از گوشت گوسفند برای سالم ماندن استخوان و دندانها را انکار کنیم. گوشت شامل ترکیبات کلسیم است که می تواند رشد استخوان را در کودکان بالا برده و از پوکی استخوان در بزرگسالان جلوگیری کند. علاوه بر این، هر ۱۰۰ گرم گوسفند نیز حاوی ۲۷۲ میلی گرم فسفر است. مقدار فسفر بر طبق متخصصان تغذیه می تواند ۲۷٪ نیاز روزانه را تامین کند.از مزایای فسفر می توان به حفظ قدرت استخوانها و دندانهای اشاره کرد.

۱۱- تقویت سیستم ایمنی بدن

گوشت گوسفند غنی شده با سلنیوم بوده و به طور قابل توجهی آنتی اکسیدان دارد. همانطور که همه ما می دانیم، وجود آنتی اکسیدان در بدن برای تقویت سیستم ایمنی ما ضروری است این آنتی اکسیدان ها ما را از انواع مختلف بیماری ها حفظ می کنند.

نکاتی درست برای مصرف گوشت گوسفند

در واقع، مزایای گوشت گوسفند بسیار عالی است، اما مصرف بیش از حد آن برای سلامتی ما خوب نیست.

قوانین مصرف طبیعی و سالم :

شما می توانید به طور منظم حداکثر یک وعده گوشت گوسفند را مصرف کنید.(البته برای کسانی که از بیماری خاصی رنج می برند قبل از مصرف باید با پزشک خود مشورت کنند.)

قوانین استفاده کمتر از گوشت گوسفند :

شما باید مصرف گوشت گوسفند را بخصوص به شکل ساتای محدود کنید. شما می توانید گوشت گوسفند را به مدت ۲ هفته، یک بار تا ۵۰ گرم میل کنید.

اثرات جانبی گوشت گوسفند برای سلامت بدن

اگر گوشت گوسفندی را بیش از حد مصرف کنید ممکن است برای شما عوارضی را به وجود آورد که در ادامه به آنها می پردازیم.

فشار خون بالا: استفاده بیش از حد گوشت گوسفند میزان ورود آهن به بدن را افزایش داده و ممکن است شخص دچار فشار خون بالا شود.

کلسترول: مقدار کلسترول گوشت گوسفند بسیار بالا است، اما اگر شما هر روز ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند مصرف کنید، در طول یک هفته کلسترول شما به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

دیابت: به افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی شود که از گوشت گوسفند مصرف کنند. گوشت گوسفند می تواند سطح قند خون را نیز افزایش دهد.

گوشت گوسفند در واقع بسیار مفید است تا زمانی که آن را در حد اعتدال مصرف کنید. بنابراین، برای به دست آوردن تمام مزایای این گوشت، مصرف با توجه به قوانین بالا مانعی ندارد.

گوشت گوسفند خوب دارای رنگ صورتی مایل به قرمز، قهوه ای، که دارای ساختاری ظریف و چربی های سفیدی که در کل گوشت به طور خاصی پخش شده و ظاهری تازه نیز است.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :