بسته بندی گوشت و آلابشات

10 / 10
از 1 کاربر

 

این کشتارگاه، در مجموعه‌ی سردخانه‌ای خود، فضای لازم و کافی برای بسته‌بندی گوشت به صورت کارتنی و تازه(وکیوم‌شده)، فراهم نموده است که روزانه، ١٨ تن گوشت قرمز و انواع آلایشات خوراکی دام را بسته‌بندی می‌کند که مجموعاً برای ٥٠ محصول، از سازمان دامپزشکی، پروانه‌ی تولید، اخذ شده است. همچنین ظرفیت‌سازی لازم برای تولید گوشت چرخ‌کرده در این واحد صورت گرفته و پروانه‌ی تولید این محصول نیز از دامپزشکی اخذ شده است.

قطعه‌بندی گوشت متناسب با سفارش مشتری در پنج یا هشت قطعه و منطبق با استانداردهای ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور، صورت می‌گیرد.

نیم‌لاشه‌ی گوساله، پس از ٢٤ ساعت توقف در پیش سرد، وارد فرآیند بسته‌بندی می شود. ابتدا عمل کوآرترینگ بر روی آن صورت می‌گیرد، کلیه‌ی انتقالات لاشه، روی ریل صورت می‌گیرد. سپس یک‌چهارم قطعات، پشت سر سلاخ‌ها، در سالن استخوان‌گیری قرار می‌گیرد. سلاخ‌ها قطعات گوشت را از روی ریل، به میز استخوان‌گیری منتقل و با تبحر، استخوان‌گیری می‌نمایند. 

سپس گوشت‌های استحصالی، به میز غده‌گیری و چربی‌گیری هدایت می‌شود و زیر نظر دامپزشک، برای کارتن‌گیری آماده می‌شود. قطعات گوشت، در محیطی کاملاً بهداشتی، استرچ‌پیچی و لیبل‌گذاری می‌شود و در کارتن‌های بیست کیلوگرمی(بدون سرکارتن) در پالت‌های مخصوص قرار گرفته به وسیله‌ی لیفت‌تراک به تونل انجماد، انتقال می‌گیرد.

پس از ٢٤ ساعت، کارتن‌های گوشت به قسمت شرینگ‌پک، منتقل می‌گردد. سرکارتن گذاشته و در لفافه‌ی پلاستیکی، شرینگ‌پک می‌شود و به سردخانه‌ی نگهداری منتقل می‌شود. گوشت‌های بسته‌بندی شده، توسط دامپزشک کشتارگاه، مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرد، در صورتی که درجه‌ی دمای عمق گوشت و PH آن منطبق با استانداردهای ابلاغی بود، نسبت به صدور مجوز حمل در سیستم شبکه‌ی یک‌پارچه‌ی قرنطینه‌ی سازمان ‌دامپزشکی ایران، اقدام و گوشت، به وسیله‌ی کامیون‌های سردخانه‌داری که مجوز حمل گوشت از سازمان یادشده دارند، به مقاصد فروش، حمل می‌گردد.

 

عمر و ماندگاری و شرایط نگهداری گوشت گاوی، شتر، گوسفند، بز

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :