تاسیسات کشتارگاه

10 / 10
از 1 کاربر

 

برق:

 این کشتارگاه، دارای اشتراک برق ١/٢ مگاوات آمپر با تجهیزات پست ترانس و تابلوهای کنترل کننده می باشد. علاوه بر آن دارای یک دستگاه موتور ژنراتور برق به ظرفیت ٧٨٠ کاوا آمپر است که در مواقع اضطراری به صورت اتوماتیک، زیر بار می‌رود.

 

آب:

آب مورد نیاز این کشتارگاه از شبکه‌ی آبرسانی ١٠٠٠ روستایی آب شرب روستاهای منطقه‌ی سیستان تأمین می‌شود. این شبکه از نظر نوع تکنولوژی و تعداد روستاهای تحت پوشش در خاوریانه، بی‌نظیر می‌باشد.

انشعاب کشتارگاه ٣ اینچ می‌باشد که برای دسترس بود دائمی آب کاملاً بهداشتی، ابتدا در یک مخزن بتونی به ظرفیت ٣٢٠٠ مترمکعب ذخیره می‌شود، سپس به یک منبع هوایی فلزی به طرفیت ٢٥ مترمکعب، پمپاژ و از آنجا وارد شبکه‌ی لوله‌کشی داخلی کشتارگاه می‌شود.

همچنین این کشتارگاه دارای حقابه از کانال زراعی بتنی درجه‌ی دو از شبکه‌ی آبیاری دشت سیستان و دو دریچه‌ی آب با سایز لوله‌ی ١٦٠ از طرح انتقال آب با لوله ی دشت سیستان است. تعداد دو دهنه‌ی چاه سطحی نیز بخشی از آب مورد نیاز زراعت و فضای سبز را تأمین می‌کنند.

 

مرکز تولید بخار، هوا و آب گرم:

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کشتارگاه، مرکز تولید بخار و هوا می‌باشد. از اساسی‌ترین تدابیر متخذه در کاربرد دستگاه‌ها و تجهیزات فراوان خطوط کشتار، بکارگیری تجهیزاتی است که با سلامت شغلی و ایمنی کارگران هم‌خوانی داشته باشد، بدین منظور سعی شده کمترین استفاده از دستگاه‌های برقی صورت گیرد، چرا که محیط کاری در خطوط کشتار و بخش‌های جانبی آن، مرطوب می‌باشد و احتمال خطر برق‌گرفتگی در آن بالا است. بنابراین از دستگاه های پنوماتیکی که با فشار باد کار می‌کنند، استفاده شده است.

به منظور تأمین هوای مورد نیاز این دستگاه‌ها، دو دستگاه کمپرسور پارس با تولید ١٢ بار اتمسفر در این مرکز نصب و بهره‌برداری می‌شود.

از سویی در خطوط کشتار، آب با سه درجه‌ی مختلف دما مورد نیاز است. آب بالای ٨٢ درجه‌ی سانتیگراد برای استریل کردن تجهیزات و ابزار کار، آب بالای ٦٢درجه برای شستشوی کف سالن‌های کشتار و بخش‌های جانبی و آب با دمای ٣٥ تا ٤٢ درجه برای شستشوی دست و صورت و استحمام کارگران که این آب‌ها نیز در این مرکز، تولید و به وسیله‌ی لوله‌ها به مقاصد مصرف، انتقال می‌یابد.

دو دستگاه دیگ بخار ٣٠٠٠٠ پوندی ساخت ماشین سازی اراک، کار تولید بخار با دمای ٤٠٠ درجه‌ی سانتیگراد را برای پخت استخوان، خون و گوشت در واحد تبدیل ضایعات کشتارگاه به عهده دارد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :