تبدیل ضایعات

10 / 10
از 1 کاربر

 

این واحد، از چند کارخانه، تشکیل شده است که کار فرآوری و تبدیل ضایعات کشتارگاهی را عهده‌دار می‌باشند. ضایعاتی چون استخوان، خون، محتویات شکمبه و چربی از خط کشتار، واحد بسته‌بندی گوشت و آلایشات و همچنین واحد پردازش آلایشات به این مجتمع کارخانه‌ای، انتقال می‌یابد.

 

واحد تولید چیپس، پودر استخوان و روغن استخوان: 

چيپس استخوان ماده‌یاوليه‌یتوليد ژلاتين است كه پس از طي مراحلي ازاستخواندام‌های حلال‌گوشت مثل گاوو شتربا تایید ناظر ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه، تهيه ميشود.

پودر استخوان از پختن به صورت هوای خشک و تحت فشار، سپس خشکاندن و آسياب کردن استخوان‌ها به‌دست مى‌آيد و بيشتر به‌عنوان مکمل کلسيم و فسفر مورد استفاده قرار مى‌گيرد ، برای تهیه‌ی آن، استخوان های استحصالی از فرآیندهای دیگر، وارد بویلر مخصوص پخت استخوان می‌شود و در میزان دما، فشار و زمان مناسب، پخت، روغن‌گیری و استریل می‌شود. سپس حسب مورد به چیپس استخوان یا پودر استخوان تبدیل و در کیسه‌های مخصوص، بسته‌بندی می‌گردد و روغن استحصالی از فرآیند پخت استخوان، با عنوان روغن استخوان داخل بشکه به مقاصد فروش ارسال می‌شود.

 

 

واحد تولید پودر خون:

پودر خون عبارت است از خونى که خشک می‌شود و به آن هيچ‌گونه مواد ديگرى اضافه نمی‌گردد. به‌علت عدم وجود تعادل بين اسيدهاى آمينه، پروتئين پودر خون ارزش بيولوژيکى آن کم و قابليت هضم آن نيز پائين است. پودر خون حاوى ۸۰%  پروتئين و ۱۰%  رطوبت است، پودر خون غنى‌ترين منبع ليزين است.

در سالن کشتار، پس از ذبح دام، به مدت چهار دقیقه، روی حوضچه‌ی مخصوص خونگیری، لاشه برای تخلیه‌ی کامل خون، متوقف می شود، خون استحصالی از اینجا به اتاق خون، انتقال می یابد. در تانک خون به وسیله‌ی همزن برقی، به طور مداوم، هم زده می‌شود و وقتی سطح خون به میزان مشخصی رسید، به وسیله‌ی پمپ همراه با باد، از طریق لوله، مستقیماً وارد بویلر پخت خون می‌شود.

در آنجا در دما، فشار و زمان مناسب، پخته می‌شود و سپس در درایر، خشک، آسیاب و نهایتاً کیسه‌گیری می‌شود.

 

 

واحد تولید پودر گوشت:

پودر گوشت، محصولى است که ميزان پروتئين در آن حداقل ۵۵ درصد و ميزان نمک آن حداکثر ۴ درصد بوده و از خشک کردن و سپس سائيده شدن لاشه‌ی دام‌های حلال‌گوشت و يا قسمتى از آن(به استثناء شاخ و سم)، بدون افزودگى مواد خارجى ديگر حاصل می‌شود. برای تولید پودر گوشت، اندام‌های گوشتی غیرخوراکی، در این واحد به پودر تبدیل و برای مصارف خاص خود، پس از کیسه‌گیری به فروش می‌رسد.

 

 

واحد تولید روغن صنعتی:

روغن تهیه شده از چربی گاو و گوسفند، مناسب برای صابون‌سازی و مصرف خوراکی، روغن درجه‌ی یک تهیه شده از چربی گاو و گوسفند که فیلتر شده و بدون ته‌نشین جامد است. بدون بو و مناسب برای خوراک و تولید صابون درجه‌ی یک و با کیفیت. در پروسه‌ی کشتارگاهی، مقادیر زیادی چربی غیرخوراکی، استحصال می‌شود. این چربی‌ها وارد بویلر ذوب چربی می‌شود، در دما، فشار و زمان مناسب، ذوب و مواد جامد آن گرفته می‌شود و سپس داخل بشکه‌های ٢٢٠ لیتری، ذخیره می‌شود و به بازار مصرف، عرضه می‌گردد.

 

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :